pozar www.4lomza.pl

Wczoraj 28 grudnia 2017r. ok. godziny 21 zostajemy zadysponowani do pożaru bel składowanych w stogu w miejscowości Bronowo. Po przybyciu zastajemy rozwinięty pożar o powierzchni ok. 450 m2 i wysokości ok. 7 m, którego płomienie widać było z kilku kilometrów.

Pożarem objętych było ok. 600 bel słomy. Dzięki współpracy straży pożarnej oraz miejscowych gospodarzy, którzy pomagali ładowarkami teleskopowymi odsuwać z miejsca pożaru całe bele, udało się uratować 80 sztuk. Straty wstępnie oceniono na 44 tyś. zł natomiast uratowane mienie na 5 tyś. zł. Akcja gaśnicza trwała całą noc.

Przyczyny pożaru ustala policja.

Siły i środki:

  • JRG Łomża
  • OSP Stare Bożejewo
  • OSP Wizna
  • OSP Bronowo
  • OSP Piątnica
  • Policja
pozar www.4lomza.pl
pozar www.4lomza.pl
pozar www.4lomza.pl