Zawody OSP

W ostatnią niedzielę 17 września 2017 roku, na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Łomży odbyły się zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu łomżyńskiego. W zawodach wzięło udział 11 drużyn, w tym 3 drużyny kobiece.

Podczas zawodów rozgrywane są dwie konkurencje. Pierwszą jest sztafeta 7x50 m z przeszkodami. Kolejna to rozwinięcie bojowe polegające na jak najszybszym przygotowaniu dwóch stanowisk gaśniczych oddalonych o ok. 100 m od źródła czerpania wody, a następnie strąceniu prądem wody pachołków oraz trafieniu w tarczę. Wszystkie konkurencje należy wykonać w jak najkrótszym czasie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Bożejewie sztafetę wykonała w czasie 66,28 sekund, zaś ćwiczenie bojowe w czasie 47,66 sekund – co w ogólnej klasyfikacji dało III miejsce na podium. Na I miejscu uplasowała się drużyna OSP Nowogród, natomiast na II OSP Mątwica.

Rywalizację kobiet wygrała OSP Jeziorko z łącznym czasem 137,36 sekund. Drugie miejsce zajęła drużyna OSP Drozdowo, zaś III – OSP Piątnica.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim!

Zachęcam do obejrzenia fotorelacji z zawodów.