1 sierpnia 2018 roku obchodzić będziemy 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla uczczenia pamięci tamtych wydarzeń o godzinie 17:00 nadany zostanie sygnał alarmowy równolegle przez wszystkie jednostki OSP w naszej gminie, tj. OSP Stare Bożejewo, OSP Wizna oraz OSP Bronowo.

Jednocześnie pragniemy zachęcić wszystkich do udziału w III edycji kampanii BohaterON. Jest to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, którzy żyją jeszcze wśród nas. Jego celem jest wysyłanie bezpłatnych, symbolicznych kartek do Powstańców. Wykaz punktów dystrybucji kartek można znaleźć na stronie: www.bohaterON.pl.

Ponadto, wychodząc naprzeciw osobom, które nie mają możliwości dostępu do wspomnianych kartek papierowych, z Powstańcami można się skontaktować również przy pomocy kartek elektronicznych.

Na stronie internetowej www.bohaterON.pl zostały przedstawione sylwetki żyjących uczestników walk o stolicę. Można na niej znaleźć m.in. zdjęcia, biogramy czy opracowane wywiady z Powstańcami pozyskane z zasobów Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki temu osoby, które chcą wysłać kartkę mogą wybrać konkretnego Powstańca, zapoznając się jednocześnie z jego historią.

Wszelkie szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie: www.bohaterON.pl.

PODZIĘKUJ OSOBOM, DZIĘKI KTÓRYM MOŻESZ ŻYĆ W WOLNYM KRAJU !