źródło www.obserwatorzy.info

W ciągu dzisiejszego dnia pogoda może ulec zmianie. Prognozowane jest wystąpienie silnych wiatrów, burz, intensywnych opadów deszczu i gradu. W pasie oznaczonym  kolorem czerwonym może dojść również do utworzenia się trąby powietrznej. Aktualną sytuację śledzić można w zakładce Ostrzeżenia pogodowe.

W rejonie DZ (kolor czerwony na mapie) spodziewamy się głównej fazy burz, podczas których wystąpią silne, a lokalnie bardzo silne porywy wiatru, miejscami przekraczające 100 km/h! Dodatkowo z burzami związane będą intensywne opady deszczu, grad (miejscami o dużej średnicy), oraz liczne wyładowania. Co więcej, w południowej i południowo-wschodniej Polsce przed nadejściem w godzinach popołudniowych i wieczornych głównej strefy burz, pojawić się mają lokalne superkomórki z możliwymi nawalnymi opadami, silnym wiatrem, gradem, a nawet z jednym lub dwoma przypadkami trąby powietrznej.

www.obserwatorzy.info